زیارت حضرت و شفاعت در قیامت

زیارت حضرت و شفاعت در قیامت

 

مرحوم قطب الدّین راوندى در کتاب خود موسوم به خرائج و جرائحنقل کرده است :
روزى پیامبر اسلام صلّى اللّه علیه و آله در محلّى نشسته بود و اطراف آن بزرگوار،امام علىّ، حضرت فاطمه ، حسن و حسین علیهم السّلام گرد آمده بودند.
در این هنگام ، رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله به ایشان خطاب کرد و فرمود: چگونه ایددر آن هنگامى که هر یک از شما از یکدیگر جدا و پراکنده گردد؛ و قبر هر یک در گوشهاى از زمین قرار گیرد؟
حسین علیه السّلام لب به سخن گشود و اظهار داشت : یارسول اللّه ! آیا به مرگ طبیعى مى میریم ، یا آن که کشته خواهیم شد؟
حضرت رسول صلّى اللّه علیه و آله در پاسخ فرمود: اى پسرم ! همانا شما مظلومانهکشته خواهید شد.
و سپس افزود: و ذرارى شما در روى زمین پراکنده خواهند شد.
حسین علیه السّلام سؤ ال نمود: یا رسول اللّه ! چه کسى ما را خواهد کشت ؟
حضرت رسول صلوات اللّه علیه در پاسخ فرمود: شرورترین افراد، شما را بهقتل مى رسانند.
حسین علیه السّلام همچنین سؤ ال کرد: آیا کسى به زیارت قبور ما خواهد آمد؟
رسول خدا صلّى اللّه علیه و آله فرمود: آرى ، عدّه اى از - مردان و زنان - امّت جهت زیارتشما بر سر قبور شما مى آیند، و با آمدنشان بر مزار شما، مراخوشحال مى نمایند.
و چون قیامت بر پا شود من در صحراى محشر حاضر خواهم شد، و آن هائى را که بهزیارت قبور شماها آمده باشند شفاعت مى کنم ؛ و از شداید و سختى هاى قیامت نجاتشانخواهم داد.

 

/ 55 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نازیلا

سلام مریم جون خوبی؟ چه خبر بیا پیشم

مریم

بایدآهسته نوشت بادلی خسته نوشت گرم و پر رنگ نوشت روی هر سنگ نوشت تابدانند همه تابخوانند همه که: "اگر دوست نباشد دل نیست..

یاسمن

سلام عزیزم !! شناختی ؟؟ چقدر دلم واست تنگ شده بود !! بعد چهار ماه آپ کردم !! راستی وبلاگ نو مبارک !! منتظرتم !![قلب]

حسين

تباهی دنيا امام حسين(ع): «إِنَّ هذِهِ الدُّنْيا قد تَغَيَّرَتْ وَ تَنَكَّرَتْ وَ أَدْبَرَ مَعْرُوفُها، فَلَمْ يَبْقَ مِنْها إِلاّ صُبابَةٌ كَصُبابَةِ الاِْناءِ وَ خَسيسُ عَيْش كَالْمَرْعَی الْوَبيل، أَلا تَرَوْنَ أَنَّ الْحَقَّ لا يُعْمَلُ بِهِ وَ أَنَّ الْباطِلَ لا يُتَناهی عَنْهُ، لِيَرْغَبَ الْمُؤْمِنُ فی لِقاءِاللّهِ مُحِقًّا، فَإِنّی لا أَرَی الْمَوْتَ إِلاّ سَعادَةً وَ لاَ الْحَياةَ مَعَ الظّالِمينَ إِلاّ بَرَمًا، إِنَّ النّاسَ عَبيدُ الدُّنيا وَ الدّينُ لَعْقٌ عَلی أَلْسِنَتِهِمْ يَحُوطُونَهُ مادَرَّتْ مَعائِشُهُمْ فَإِذا مُحِّصُوا بِالْبَلاءِ قَلَّ الدَّيّانُونَ.» امام حسين(عليه السلام) در هنگام سفر به كربلا فرمود:راستی اين دنيا ديگرگونه و ناشناس شده و معروفش پشت كرده، و از آن جز نمی كه بر كاسه نشيند و زندگی ی پست، همچون چراگاه تباه، چيزی باقی نمانده است. آيا نمی بينيد كه به حقّ عمل نمی شود و از باطل نهی نمی گردد؟ در چنين وضعی مؤمن به لقی خدا سزاوار است. و من مرگ را جز سعادت، و زندگی با ظالمان را جز هلاكت نمی بينم. به راستی كه مردم بنده دنيا هستند و دين بر سر زبان آنه

حسين

دستور العملى جامع حضرت فاطمه(س): در وقتى كه بستر خواب را گسترده بودم، رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) بر من وارد شد، فرمود:اى فاطمه! نخواب مگر آن كه چهار كار را انجام دهى: قرآن را ختم كنى، و پیامبران را شفیعت گردانى، و مؤمنین را از خود راضى كنى، و حجّ و عمره اى را به جا آورى. این را فرمود و شروع به خواندن نماز كرد، صبر كردم تا نمازش تمام شد، گفتم: یا رسول اللّه! به چهار چیز مرا امر فرمودى در حالى كه بر آنها قادر نیستم! آن حضرت تبسّمى كرد و فرمود:چون قل هو اللّه را سه بار بخوانى مثل این است كه قرآن را ختم كردهاى، و چون بر من و پیامبران پیش از من صلوات فرستى، شفاعت كنندگان تو در روز قیامت خواهیم بود، و چون براى مؤمنین استغفار كنى، آنان همه از تو راضى خواهند شد، و چون بگویى: سُبحانَ اللّه وَ الحَمدُ للّه وَ لا اِلهَ اِلاَّ اللّهُ وَ اللّهُ اكبرُ، حجّ و عمره اى را انجام دادهاى.

صالح

سلام ... ایام سوگواری ابا عبدالله(ع) رو به شما تسلیت عرض میکنم. ممنون از وبلاگ زیباتون... عالی و پر محتوا.... خوشحال میشم به این حقیر هم سری بزنید... اگر هم مایل به تبادل لینک بودین حتما خبرم کنین... بنده رو هم با نام منتظر المهدی(عج) لینک کنین... خیلی دوست دارم با شما بیشتر اشنا شم. لطفا این حقیر رو قابل بدونید به امید روز ظهور... یا علی مدد... بازهم - صحبت فرداست قرارِ ما ها بازهم - خیر ندیدیم از این فردا ها چقدر پای همین وعده ی تو پیرشدند جگر "مادر ها " موی سر "بابا ها " سیزده قرنِ گذشته همه اش فردا بود پس چه شد آمدنِ آن نفر ِ فردا ها سیزده قرن، نفسهایِ زمین پرشده از ... "پسر فاطمه"ها ای "پسر زهرا "ها سیزده قرن، تو آنجایی و ما اینجائیم چه کنم راه به آنجا ببرند اینجاها خُب بگوئید بمیرید اگر قسمت نیست دیدن یک نفر از ... یک نفر از آقاها باز کُرسی زمستانی ما گرم نشد بازهم سرد گذشتند ، شب یلداها شاعر:علی اکبر لطیفیان

میثم

امامان واقعا هدیه خداوند به ما هستند .باید با عمل به گفته هایشان مسیر سعادت را طی کنیم.[گل][گل] مطلب خوبی نوشتین. منتظر حضورتونم تاحق*باحق*یاحق