خواهش از چه کسى ؟

 

خواهش از چه کسى ؟

 

در یکى از روزها شخصى از انصار به حضور مبارک امام حسین علیه السّلام رسید و خواسته و نیاز خود را بدین مضمون روى کاغذى نوشت : اى سرورم ! اى ابا عبداللّه ! من به فلان شخص مبلغ پانصد دینار بدهکار هستم و توان پرداخت آن را ندارم ، چون تنگ دست بوده از لحاظ مالى ، سخت در مضیقه مى باشم .
پس از آن که امام حسین علیه السّلام نامه او را قرائت نمود، یک هزار دینار تحویل وى داد و او را موعظه نمود و اظهار داشت : در تمام حالات سعى کن ، خواهش و خواسته خود را فقط به یکى از سه شخص بگو و از او تقاضا کن :
1 - این که سعى کن خواسته ات را از کسى تقاضا نمایى که مؤ من و مورد اطمینان باشد.
2 - با مروّت و جوانمرد باشد، که حتّى الا مکان ناامیدت نکند.
3 - داراى حسب و نسب شریفى باشد، که تو را سبک نشمارد، بلکه برایت اهمیّت و ارزش قایل شود.
اءمّا دین دار مؤ من ، ایمانش سبب مى شود که خواسته و خواهش تو را برآورده نماید.
و امّا کسى که حسب و نسب درستى داشته و جوانمرد باشد، هرگز روى تو را زمین نمى اندازد و به هر شکلى که باشد آبروى تو را حفظ و خواسته ات را برآورده مى کند.

/ 74 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مصطفی

تازه به وب قدیمیت سر زدم... الان ادرس رو عوض میکنم...

سعید

سلام وبلاگ جالبی داری خوشحال می شم به وبلاگ من هم یه سری بزنم[چشمک]

پریسا

سلام مریم جان... بسیار آموزنده وعالی بود. موفق باشی/[گل]

یه بنده خدا

میدونی امام رضا وقتی نگاه به حرمش میکنی چی میگن بهت؟وقتی میریم پابوس تا آقا رو زیارت کنیم فقط دردای خودمونو به آقا میگیم تا به حال شده فکر کنیم آقا دردشون چیه؟یه بار به گنبد طلا به دیده ی بصیرت نگاه کردیم؟یه بار غربت و غم آقا رو دیدیم؟نگاه به حرم بکن

سرور

سلام عزيز دلم خوبي قربونت برم عزيزم من الان مشهدم جات خالي اينجا يه حال و هوايي داره که نگو کاش اينجا بودي فدات بشم الهي جيگرم من الان کافي نتم زياد نمي تونم بمونم بايد برم حرم حسابي برات دعا ميکنم يا حق خيلي برام عزيزي جيگر آبجي

محسن

سلام من همیشه به یادت هستم فردا میرم حرم حتما دعات میکنم ما رو هم دعا کن رفیق چند تا مشگل دارم. [ناراحت] [گل]

امید

سلام دوست عزیزم [گل]آپیدم[گل] اگه تونستی یه سربهم بزن خوشحال میشم ممنون [خداحافظ]

امید

ایا درسته مربوط وب است

امید

خوب ببخشید چون من تازه کارم این موضوع را نمی دانستم خیلی خوشحال شدم که مطلب جدیدی امو ختم مریم جان مطالب بسیار جالبی داری خصوصا احادیث معصومین ع س مریم من چه کنم این طوری مث تو کادر درست کنم اما بیشترین هد ف من اینست که من عربی خوب نمی دونم اما از دین کمی مطالعه دارم . اکر اهل منطق هستی مایلم با شما سوال و جواب های زیادی داشته باشم اما از زوری نظر قبول کردن بیزارم مریم ایا مایل هستی ؟؟؟ در این صورت مرتب تبادل فکری با امدن ت ب وب من شروع مشود ضمنا عید باستان مبارک به تو وخانواده (( چشم براه))