واقعا خدا عادل است؟

 

واقعا خدا عادل است؟

 

زنى به حضور حضرت داوود (علیه السلام ) آمد و گفت : اى پیامبر خدا پروردگار تو ظالم است یا عادل؟ داوود (علیه السلام ) فرمود: خداوند عادلى است که هرگز ظلم نمى کند. سپس فرمود: مگر چه حادثه اى براى تو رخ داده است که این سؤال را مى کنى؟ زن گفت : من بیوه زن هستم و سه دختر دارم ، با دستم، ریسندگى مى کنم ، دیروزشال بافته خود را در میان پارچه اى گذاشته بودم و به طرف بازار مى بردم، تا بفروشم، و با پول آن غذاى کودکانم را تهیه سازم، ناگهان پرنده اى آمد و آن پارچه را از دستم ربود و برد، و تهیدست و محزون ماندم و چیزى ندارم که معاش کودکانم را تامین نمایم .
هنوز سخن زن تمام نشده بود، در خانه داوود را زدند، حضرت اجازه وارد شدن به خانه را داد، ناگهان ده نفر تاجر به حضور داوود (علیه السلام ) آمدند، و هر کدام صد دینار (جمعا هزار دینار) نزد آن حضرت گذاردند و عرض کردند: این پولها را به مستحقش بدهید. حضرت داوود (علیه السلام ) از آن ها پرسید: علت این که شما دست جمعى این مبلغ را به اینجا آورده اید چیست ؟
عرض کردند : ما سوار کشتى بودیم ، طوفانى برخاست ، کشتى آسیب دید، و نزدیک بود غرق گردد و همه ما به هلاکت برسیم ، ناگهان پرنده اى دیدیم ، پارچه سرخ بسته ای سوى ما انداخت ، آن را گشودیم ، در آن شال بافته دیدیم ، به وسیله آن ، موردآسیب دیده کشتى را محکم بستیم و کشتى بى خطر گردید و سپس طوفان آرام شد و به ساحل رسیدیم ، و ما هنگام خطر نذر کردیم که اگر نجات یابیم هر کدام صد دینار، بپردازیم ، و اکنون این مبلغ را که هزار دینار از ده نفر ما است به حضورت آورده ایم ، تا هر که را بخواهى، به او صدقه بدهى.
حضرت داوود (علیه السلام ) به زن متوجه شد و به او فرمود: پروردگار تو در دریا براى تو هدیه مى فرستد، ولى تو او را ظالم مى خوانى؟ سپس ‍ هزار دینار را به آن زن داد، و فرمود: این پول را در تامین معاش کودکانت مصرف کن، خداوند به حال و روزگار تو، آگاهتر از دیگران است.
 
و اوست آن کس که براى شما گوش و چشم و دل پدید آورد. چه اندک سپاسگزارید.
سوره مؤمنون - آیه 78
/ 27 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حمیدعطایی

سلام. روزهای قشنگ دهه کرامت بر شما مبارک!! وقت آپ کردن ندارین؟! ایشالا که خوب باشین و بدون مشکل. بهروز و پیروز باشین. در پناه حق.

مهربانو

سلام حكايت زيبايي بود براستي خدا به حال بندگانش آگاه است و اوست خدايي عادل

ماه بلورین

بسیار تاثیر گذار بود من هم در وبلاگم گذاشتم تا دوستان استفاده کنند

مدیون شهدا

ܓܨحے علے العزا...حے علے البکا...فے ماتم الحسین ... مـــظـلومـــ کربلا...ܓܨ **************طرح قرائت دسته جمعی زیارت عاشورا************* فقط 5 روز دیگر مانده تا چهل روز به محرم... چه زیبا می شود که چهل روز عاشورایی شویم و هر روزبا نوای السلامــ علے الحسین و علے علےّبنــ الحسین و عــــلےاولاد الـحسین و عـلے اصحاب الحسین درود و سلام و ارادت خالصانه خود را با تمام وجود نثار ارباب بی کفنمان کنیم ******************************************************************************* تاریخ شروع طرح:یکشنبه 91/7/16 تاریخ پایان طرح:پنج شنبه91/8/25(شب زیاتی امام حسین(ع) و شب اول محرم) در صورتی که تمایل دارید در این طرح شرکت نمایید،لطفا اطلاع دهید. در صورت امکان در اطلاع رسانی این طرح حقیر را یاری کنید.

انجمن فرزانگان کویر

با سلام تقدیم به اسوه تمام خوبی ها ........ انجمن فرزانگان کویر

محمد جواد

[گل]سلام ،آبجی خیلی وقته نیستی نگران شدیم[خجالت][گل]

انجمن فرزانگان کویر

با سلام موشی افسار شتری را گرفت ..... گفت:گستاخی مکن بار دگر تا نسوزد جسم وجانت زین شرر تو رعیت باش چون سلطان نه ای خود مران کشتی چو کشتیبان نه ای انجمن فرزانگان کویر

شیدای یار

در غدير خم خدا شد منجلي / در دل خورشيدي ِ مولا علي(ع) عشق باريد و زمين آيينه شد / مهرباني وارد هر سينه شد پیشاپیش این عید بزرگ را بر تمام عاشقان و رهروان امیرالمومنین تبریک می گویم. التماس دعا اللهم عجل لولیک الفرج[گل]

moein_sky

سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااااااااام سلاااااااااااااااااااام سلااااااااااااااام سلاااااااااام سلاااااام سلاااام سلاام سلام .? .? ..? ...? ....? .....? بهم سر بزني خوشحالم ميكني اگه قاب

سید محسن

به نام حضرت دوست [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] در پناه حضرت دوست