سلام بر کوثر نبی فاطمه ام ابیها

 

 سلام بر کوثر نبی

 

 

فرشته زندگیم روزت مبارک

کودکی که آماده‌ی تولّد بود، نزد خدا رفت و از خداوند پرسید: "می‌گویند فردا شما مرا به زمین می‌فرستید، اما چگونه من بسیار کوچک و بی‌پناهم ، من به این کوچکی و بدون هیچ کمکی چگونه می‌توانم برای زندگی به آنجا بروم ؟"

خداوند پاسخ داد: "در میان تعداد بسیاری از فرشتگان ، من یکی را برای تو برگزیده‌ام ، او در انتظار توست و از تو نگهداری و مراقبت خواهد کرد."


امّا کودک هنوز اطمینان نداشت که می‌خواهد برود یا نه : "امّا اینجا در بهشت، من هیچ کاری جز خندیدن و آواز خواندن ندارم و این‌ها برای شادی من کافی هستند."

خداوند لبخند زد: "فرشته‌ی تو برایت آواز خواهد خواند و هر روز به تو لبخند خواهد زد، تو عشق او را احساس خواهی کرد و شاد خواهی بود."

کودک ادامه داد: "من چگونه می‌توانم بفهمم مردم چه میگویند وقتی زبان آنها را نمی‌دانم؟..."

خداوند او را نوازش کرد و گفت: "فرشته‌ی تو ، زیباترین و شیرین‌ترین واژه‌هایی را که ممکن است بشنوی در گوش تو زمزمه خواهد کرد و با دقّت و صبوری و مراقبت ، به تو می‌آموزد که چگونه صحبت کنی."

کودک با ناراحتی گفت: "وقتی می‌خواهم با شما صحبت کنم، چه کنم؟"

امّا خدا برای این سوال هم پاسخی داشت: "فرشته‌ات دست‌هایت را در کنار هم قرار خواهد داد و به تو می‌آموزد که چگونه دعا کنی."

کودک سرش را برگرداند و پرسید: "شنیده‌ام که در زمین انسان‌های بدی هم زندگی می کنند، چه کسى مرا در برابر آنها محافظت مى کند ؟"

خداوند گفت : "فرشته‌ات از تو دفاع و مواظبت خواهد کرد ، حتّی اگر به قیمت جانش تمام شود."

کودک با نگرانی ادامه داد: "امّا من همیشه به این دلیل که دیگر نمی‌توانم شما را ببینم ناراحت خواهم بود."

خداوند لبخند زد و گفت: "فرشته‌ات همیشه درباره‌ی من با تو صحبت خواهد کرد و به تو راه بازگشت نزد من را خواهد آموخت، گر چه من همیشه در کنار تو خواهم بود."

در آن هنگام بهشت آرام بود، امّا صداهایی از زمین شنیده می شد.

کودک فهمید که به زودی باید سفرش را آغاز کند. او به آرامی یک سوال دیگر از خداوند پرسید: "خدایا! اگر من باید همین حالا بروم پس لطفاً نام فرشته‌ام را به من بگویید."

خداوند شانه‌ی او را نوازش کرد و پاسخ داد: "نام فرشته تو مهم نیست . تنها بدان که تو این فرشته را « مـــــادر » صدا خواهى زد.

 

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریب آشنا

هزاران درود و سلام خدا بر شما[لبخند][گل] میلاد با سعادت سرور زنان عالم ، صدیقه کبری انسیه حورا فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و روز مادر و روز گرامیداشت زن بر شما مبارک[لبخند][گل]

انجمن فرزانگان کویر

با سلام خداوند به همه فرشتگان و ابلیس که جزء فرشتگان بود ...... گفت نار از خاک بی شک بهتر است من ز نار و او زخاک اکدر است انجمن فرزانگان کویر

کلبه احزان

با فایل صوتی مداحی فاطمیه 90 توسط ذاکر اهل بیت برادر امیر عباسی در کلبه احزان حضرت زهرا (س) به روزیم........

محمد رسول

××× با سلام ممنون از حضورتان پیامبر اکرم (ص) : "هرکس پیشانی مادر خود را ببوسد از آتش جهنم دور می ماند.[گل][گل][گل]

یکتا

قالب وبت خیلی خوشرنگه آخه من عاشق رنگ آبیم مطالب خوبی هم مینویسی در کل وب خوبیه من لینکت کردم اگه دوسداشتی منو با اسم"فقط عاشقان خدا وارد شوند"لینک کن

مصطفی

با سلام خدمت شما دوست گرامی ما باز گشتیم با مطالب بهتر ازدواج ام كلثوم با خليفه دوم : اگر بين علي(علیه السلام ) و خليفه ثاني اختلافي وجود داشت چرا او دخترش ام كلثوم(علیها السلام ) را به عقد عمر در آورد يا اينكه علي (علیه السلام ) معصوم نيست كه دخترش را ............................. منتظر حضور سبزتان هستیم یا علی مدد

مریم

يادم باشد نداشتن عشق را در سجده هاي مكرر پنهان نكنم. يادم باشد كميت عبادت مهم نيست، بلكه كيفيت آن مهم است. يادم باشد زبان محبت با خدا تنها، زبان دل است. یادم باشد وقتی دلم برای خدا تنگ شد دنبال بهانه ای برای گریه کردن نباشم . بی هیچ عذر و بهانه ای بی هیچ مقدمه و توجیهی به سوی خود او بروم . يادم باشد بهترين دوست خودم باشم. يادم باشد كه خدا تنها به دل آدم ها نگاه مي كند. یادم باشد اگر چشمانم خیس میشود نه از جفای دوستان که از خطای خودم به درگاه خدا باشد . یادم باشد که زیبایی های کوچک را دوست بدارم حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند. يادم باشد به خدا دروغ نگويم. و در آخر يادم باشد زندگي را جشن بگيرم، هر چند خيلي خسته باشم.

سلام

fatima

امشب می تونی هرآرزویی داری بگی امشب یکی هست که صدات رو میشنوه یکی که توی خلوت اشکات پا میذاره شب آرزوهاست منو از یاد نبر . . .

رها

سلام. خیلی از این داستان خوشم اومد . واقعا قشنگ بود. امیدوارم همیشه موفق باشین.